Kategorie
Dom

Kosze betonowe na odpadki

Dlaczego warto wybrać betonowe kosze na śmieci

Kosze na śmieci są niezbędnym elementem miejskiej przestrzeni. Nie może ich zabraknąć zwłaszcza w parkach, przed blokami, przy zielonych skwerkach czy obok przystanków autobusowych. Tylko dzięki temu można liczyć na to, że wokół nas będzie czysto i przyjemnie. Miejskie kosze na śmieci mają jeszcze jeden aspekt – nie tylko potrzebne są do tego, by zachować czystość w mieście. Coraz częściej są one traktowane również jako element aranżacji przestrzeni miejskiej. Kosze betonowe okazują się doskonałym wyborem, który świetnie sprawdza się nie tylko w miastach, ale i w ogrodach czy na podwórku przed własnym domem.

Zalety koszy betonowych

O zaletach koszy na śmieci wykonanych z betonu można mówić wiele. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że spośród wszystkich tego typu rozwiązań – a więc i pojemników metalowych, plastikowych czy stojaków na worki foliowe – kosze z betonu charakteryzują się największą trwałością oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników atmosferycznych takich, jak mróz, promienie słoneczne czy deszcz. Są one bardzo ciężkie i mocne (ważą nawet kilkaset kilogramów), dzięki czemu wszelkie akty wandalizmu są w ich stosunku mało prawdopodobne. To wszystko sprawia, że kosze betonowe są w stanie przetrwać w idealnym stanie wiele lat. Co więcej, system opróżniania koszy na śmieci wykonanych z betonu jest prosty, szybki i wygodny – zwykle po prostu posiadają one blaszany wkład, który należy po prostu wyciągnąć, opróżnić i umieścić z powrotem w betonowej obudowie.

Mówiąc o zaletach betonowych koszy na śmieci, nie można pominąć także kwestii ich estetyki. Beton to materiał, który doskonale współgra z każdym tłem – świetnie pasuje do przystanków autobusowych, blokowisk, ale też do spokojnych zielonych alejek czy miejskich parków, nie wspominając już o tym, że taki kosz jest wyjątkowo trafnym elementem także w prywatnym ogrodzie.

Kosze betonowe są oczywiście dostępne w różnych wariantach pojemnościowych. Stalowe wkłady są wymienne, dzięki czemu w razie ich uszkodzenia nie trzeba kupować całego nowego kosza.

Design koszy betonowych

Wielu osobom kosze wykonane z betonu kojarzą się z czymś masywnym, topornym i niezbyt estetycznym. W rzeczywistości jednak dają one nieskończone – a do tego niebanalne – możliwości aranżacyjne. Zacznijmy od tego, że kosze z betonu mogą przybierać przeróżne kształty – owalne, okrągłe, wielokątne, gładkie, chropowate. Co więcej, coraz częściej stosuje się metodę łączenia betonu z innymi tworzywami. Można na przykład znaleźć kosz betonowy z metalową odchylaną przykrywką i popielnicą czy też kosz betonowy z drewnianą obwódką, a nawet ławką przymocowaną wokół kosza. Drewniane zadaszenia i różnego rodzaju wstawki to kolejne urozmaicenia dla tych produktów. Warto wspomnieć także o tym, że beton wykorzystany w miejskich i ogrodowych koszach wcale nie musi być szary. Producenci coraz częściej używają kruszywa o różnych barwach. Kamienie rzeczne oraz grysowe, z których zwykle wykonane są kosze betonowe, mogą być barwione niemal na dowolny kolor.