Nowoczesne i wytrzymałe agregaty prądotwórcze to sprzęt o szerokim zastosowaniu. Może być wykorzystywany, zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w przydomowych garażach, niewielkich zakładach usługowych lub miejscach, gdzie nie ma możliwości założenia tradycyjnej instalacji elektrycznej.
Wysokiej jakości agregaty prądotwórcze to produkty dostępne w wersji otwartej i zamkniętej. Sprzęt ten jest wyposażony w specjalne osłony dźwiękochłonne. Na rynku dostępne są urządzenia stacjonarne i przenośne. Sprzęt mobilny, do którego zaliczają się agregaty prądotwórcze przenośne, jest bardzo łatwy do transportowania. Dzięki temu może być używany w wielu miejscach, również na terenie dużych ogrodów i działek rekreacyjnych. Agregaty prądotwórcze stanowią doskonałe źródło zapasowej energii elektrycznej. Świetnie sprawdzają się w warunkach polowych, w dużych zakładach produkcyjnych, szpitalach i ośrodkach zdrowia. Sprzęt ten może być używany w miejscach, gdzie cyklicznie występuje dodatkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wysokiej klasy agregaty prądotwórcze przenośne można dobierać do indywidualnego zapotrzebowania. Sprzęt ten różni się mocą i parametrami technicznymi. Te ekonomiczne w użyciu generatory prądu świetnie sprawdzają się także w przypadku nieoczekiwanych przerw w dostawie energii elektrycznej z lokalnych sieci. Wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem agregaty prądotwórcze zapewniają dostęp do stałej energii elektrycznej, również na działkach budowlanych i placach, gdzie odbywają się prace remontowe i wykończeniowe. Produkty te wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Agregaty prądotwórcze przenośne to sprzęt jednofazowy, trójfazowy lub zmiennofazowy. W sprzedaży dostępne są także nowoczesne agregaty inwertorowe o bardzo małej wadze i niewielkich rozmiarach.

Agregaty prądotwórcze – niezawodne generatory energii elektrycznej

Prawidłowo dobrane agregaty prądotwórcze mogą zastępować źródło energii elektrycznej lub też je uzupełniać. Sprzęt ten jest wyposażony w zaawansowane podzespoły i elementy składowe, dzięki czemu wyróżnia się zaawansowanymi parametrami technicznymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się agregaty prądotwórcze jednofazowe. Posiadają one elektryczny rozrusznik i niezawodny silnik benzynowy, który gwarantuje bezawaryjną pracę przez wiele sezonów, również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Solidna i zwarta obudowa zapobiega przedostawaniu się do wnętrza tych urządzeń pyłów, zanieczyszczeń, jak również wszelkiego typu oparów, znajdujących się w cyrkulującym powietrzu. Agregaty prądotwórcze jednofazowe są wyposażone w obudowy dźwiękochłonne i wibroizolacyjne, które doskonale tłumią drgania. Wpływa to na wysoki komfort obsługi i używania tego sprzętu, również przez osoby niedoświadczone. Nowoczesny system stabilizacji napięcia AVR zapobiega nadmiernym przeciążeniom szczególnie, gdy agregaty prądotwórcze jednofazowe działają z pełną mocą przez wiele godzin w ciągu doby. Pojemny zbiornik paliwa, który posiadają te urządzenia, eliminuje problem jego częstego uzupełniania, szczególnie w czasie wykonywania różnego typu działań na dużej przestrzeni. Agregaty prądotwórcze jednofazowe to sprzęt dobrej jakości, dostępny w bardzo przystępnej cenie. Jego największą zaletą jest tania eksploatacja i niezawodne działanie. Wytwarzanie energii elektrycznej przez takie urządzenia jak agregaty prądotwórcze jednofazowe, nie wiąże się z degradacją środowiska naturalnego. To sprzęt posiadający niezbędne certyfikaty, spełniające dyrektywy Unii Europejskiej. Produkty te mogą być wykorzystywane także przez osoby zamieszkujące domy jedno i wielorodzinne. Wbudowany system stabilizacji napięcia wyklucza jego wahania, co zapobiega przerwom w dostawie prądu elektrycznego.

Jakie zalety mają agregaty prądotwórcze trójfazowe?

Wysokiej klasy agregaty prądotwórcze są urządzeniami, które przydadzą się wielu osobom. Coraz większą popularnością cieszą się bezawaryjne urządzenia, przeznaczone do zasilania maszyn warsztatowych i sprzętów, stanowiących wyposażenie gospodarstw domowych. Do tego celu można wykorzystać zaawansowane technologicznie agregaty prądotwórcze trójfazowe. Sprzęt ten może stanowić główne lub dodatkowe źródło mocy dla urządzeń grzewczych, sprzętu AGD czy produktów oświetleniowych, wymagających trójfazowego zasilania. Nowoczesne agregaty prądotwórcze trójfazowe wyróżniają się specjalnie zastosowaną powłoką izolacyjną, która tłumi drgania. Mocna obudowa zabezpiecza ten sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi, powstałymi w trakcie jego codziennej, intensywnej eksploatacji. Agregaty prądotwórcze w wersji trójfazowej to sprzęt wyposażony w niezawodne podzespoły. Czas pracy tych urządzeń, po napełnieniu zbiornika, wynosi około 7 godzin, co umożliwia sprawną obsługę kontrahentów, jak również stałe zasilanie urządzeń i maszyn, wykorzystywanych do prowadzenia danej działalności gospodarczej. Agregaty prądotwórcze trójfazowe to urządzenia z rozrusznikiem elektrycznym, do których może być podłączony sprzęt budowlano-remontowy. Zabezpieczenie magnetotermiczne prądnicy zapobiega przegrzaniu i awarii tego podzespołu. Sprzęt ten może być wyposażony w dodatkowe opcje w postaci licznika motogodzin czy zestawu ułatwiającego jego transportowanie. Dzięki temu agregaty prądotwórcze w wersji trójfazowej to sprzęt, który sprawdzi się w wielu branżach przemysłowych. Urządzenia z tej kategorii są bardzo popularne z uwagi na to, że posiadają duży zbiornik paliwa. Zapewnia on długą i bezawaryjną pracę tych generatorów. Wysokiej jakości agregaty prądotwórcze typu trójfazowego mogą być wyposażone w dodatkowe amortyzatory. Zabezpieczają one układ silnika i prądownicy przed zerwaniem tych elementów w czasie transportu lub też podczas wykorzystywania w bardzo niesprzyjających warunkach.

Niezawodne agregaty prądotwórcze są urządzeniami używanymi w miejscach, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy. To sprzęt, który nadaje się do zastosowania na działkach przydomowych, posesjach, w ogrodach, garażach, a także w pomieszczeniach wewnętrznych.