Wątpliwa jakość wody butelkowanej

Zdecydowana większość Polaków nie ma zaufania do wody z kranu, a zarazem bardzo chętnie korzysta z wód butelkowanych. Czy aby słusznie? Jak wykazują badania ta woda także często bywa daleka od ideału. Niezależna firma badawcza wzięła próbki wielu wiodących marek wód w Polsce i wyniki nie były dla nich pomyślne. W ponad jednej piątej (dokładnie dwadzieścia dwa procent) zanieczyszczenie przekraczało dozwolone normy. Wykryto w nich groźne mikroorganizmy oraz niekorzystne pierwiastki i związki chemiczne. Jeszcze gorzej wypadło badanie tanich marek. W kilku przypadkach wniosek był druzgocący: woda zawarta w butelkach niczym nie różniła się od tej w kranie. Zachodziło podejrzenie, iż jest po prostu wodą pozyskaną bezpośrednio z kanalizacji. Stężenie negatywnie działających na organizm substancji przekraczało tu wszelkie dopuszczalne granice. Dlatego ostatecznym wnioskiem badania było zalecenie korzystania z filtrów wody. Nakranowy filtr wody albo dzbankowy filtr wody dostarczają lepszej jakości wody, niż większość dostępnych do kupienia w sklepie wód.

Woda alkaliczna

Dobry filtr wody to nie tylko czysta i smaczna woda. Może on dostarczyć nam wody o jakości niedostępnej w sklepach – przykładem niech będzie woda alkaliczna. Alkaliczna woda jonizowana jakiej dostarcza dobry filtr wody ma bardzo wiele pozytywnych konsekwencji dla organizmu często spożywającego tego typu wodę. Po za tym, że jest to woda bardzo czysta, a więc już choćby z tego powodu zdrowa, to jeszcze choćby zwiększa odporność poprzez aktywację naturalnego systemu obronnego organizmu. Wspiera też w większym stopniu układ trawienny a także funkcjonowanie nerek. Zmniejsza także zakwaszenie. Co ciekawe, alkaliczna woda w znacznie lepszym stopniu odświeża ciało. Dodaje o wiele więcej energii oraz skutecznie usuwa zmęczenie – może więc działać jako zdrowy substytut kofeiny. Warto też poświęcić kilka słów na opowiedzenie o jej właściwościach dietetycznych. Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów czym prędzej powinieneś zaopatrzyć się w filtr wody alkalicznej jonizowanej. Udowodniono, iż pomaga on przy walce z cellulitem, a w połączeniu z codzienną dietą może znacząco wpłynąć na proces odchudzania.

Jak przeciwdziałać zakwaszenie organizmu

Nie zdając sobie nawet z tego sprawy większość z nas codziennie przyczynia się do zakwaszania swojego organizmu, co bynajmniej w dobry sposób na niego nie wpływa. Co możemy z tym zrobić? Otóż dwie rzeczy: zmienić dietę na taką, w której mniej jest kwasotwórczych produktów, oraz pić dużo wody, najlepiej alkalicznej – taką dostarcza dobry filtr wody. Kwasotwórcza dieta to dieta bogata w mięso, jaja, ryby, płatki, ziemniaki, ryż, makaron i mleko. Są to dosyć powszechne i spożywane niemal codziennie produkty, także tym bardziej konieczne jest tutaj zwrócenie uwagi na spożywanie odpowiedniej wody. Co do diety to trzeba pamiętać, by liczba tłuszczy nie przekraczała ilości węglowodanów. Z innych przyczyn kwasotwórczych warto wymienić szczególnie nadużywanie alkoholu oraz nadmierny stres, ale także zbyt wielki wysiłek fizyczny. Zakwaszenie prowadzi do poczucia stałego zmęczenia, migren, złego stanu cery, zaburzeniem przemiany materii i utraty apetytu. Warto więc walkę z zakwaszeniem swojego organizmu wesprzeć wodą alkaliczną, jakiej dostarcza filtr wody.

Na co zwracać uwagę przy zakupie filtra wody

Jeśli chcemy wprowadzić do naszego domu system filtrowania wody, to mamy na to kilka sposobów. Powinniśmy wszystkie starannie rozważyć, a wszystko poprzeć opiniami niezależnego eksperta. Przede wszystkim musimy zbadać jaki filtr wody jest u nas najbardziej potrzebny. Czy dominującym problemem jest twarda woda, czy stężenie żelaza. Czy bardziej poważny jest poziom bakterii, czy też narażenie na pestycydy. Odpowiednio do tego dobieramy interesujący nas rodzaj filtra oraz wkład. W drugiej kolejności powinniśmy zastanowić się czy filtr wody potrzebny jest nam w jednym miejscu, czy też może w całym domu. Jeśli interesuje nas ta druga opcja to wybór powinien być prosty: najlepszym rozwiązaniem będzie zakup filtra, który oczyszcza wodę w całym domu. Jeśli natomiast chcemy zdecydować się tylko na wodę czystą w kuchni, do picia zamiast drogich wód butelkowych, to trafniejszym wyjściem będzie kupno filtra kranowego bądź stołowego. Dom z chorym bądź małymi dziećmi może szczególnie wymagać filtra prysznicowego, dzięki czemu osoby te nie będą narażone na kontakt ze szkodliwymi substancjami podczas kąpieli.

Zdrowa woda dodaje sił

Wydaje się oczywiste w jaki sposób filtr wody wpływa na nasze zdrowie fizyczne. Dostarczając nam czystej wody odświeża ciało i daje mu wiele niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji. Jednak co ciekawe regularne spożywanie czystej wody ma też duży pozytywny wpływ na balans psychiczny. Jak udowodnili naukowcy zdrowie fizyczne i psychiczne są ze sobą nierozerwalnie związane. Gdy tylko pracujemy więc na korzyść zdrowia fizycznego – na przykład spożywając wodę z filtra wody – poprawiamy tym samym nasze zdrowie psychiczne. To jednak dopiero początek. Picie dużych ilości zmineralizowanej wody (a taką dostarcza filtr wody) korzystnie wpływa na jasność umysłu oraz wydatnie zwiększa umiejętność koncentracji. Jest więcej niż wskazane regularne picie wody podczas wzmożonego wysiłku umysłowego, jak także przy okazji stresu. Czysta woda w naszym organizmie wprawia nas w stan harmonii, wprowadza ład. Dbanie o regularne picie czystej wody może pomóc nam walczyć z ułomnościami mentalnymi, takimi jak choćby chroniczna depresja.

Czy warto kupić filtr wody?

Wiele osób zastanawia się – czy warto zainwestować swoje pieniądze w filtr wody? Czy jest to urządzenie potrzebne w moim domu? Cóż, jeśli zależy ci na zdrowiu swoim i swoich najbliższych to na oba te pytania musisz odpowiedzieć twierdząco. Filtr wody zdecydowanie poprawia jakość wody w twoim domu. Uniemożliwia kontakt z zawartymi w wodzie z kanalizacji zarazkami, bakteriami, drobnoustrojami, metalami ciężkimi. Woda jest czysta i smaczna, możesz spokojnie dać ją do picia swoim dzieciom. Ważne też, że filtr pozwala na poprawę płynności budżetu. Jeśli regularnie kupujesz wodę w sklepie to na pewno wiesz, że nie jest to wydatek wcale mały – ceny są wyśrubowane. Natomiast wydatek na filtr wody jest jednorazowy, a przy dużym spożyciu wody zwraca się bardzo szybko. Warto też podkreślić, iż woda przefiltrowana przez dobry filtr niczym nie ustępuje nawet najlepszym markom na rynku. Liczba korzyści w stosunku do ceny wypada zdecydowanie na rzecz zakupu filtra wody, to potwierdza ekonomia, badania skuteczności i zdrowy rozsądek.