Teraz niezmiernie słynnym pokryciem podłóg są panele. Nie są one kosztowne, jak i są bardzo proste do podtrzymania w czystości, bo wystarczy je przetrzeć i już będą one czyste. Są dodatkowo niezmiernie proste do położenia, gdyż na ogół używa się bez klejowy montaż, jaki w kolosalnym stopniu redukuje nam proces wykonania tego typu podłogi. Niemniej jednak mają one oczywiście swoje wady, a jedną z nich jest to, że w przypadku tańszych rozwiązań niesłychanie prosto jest dojrzeć konkretne panele, przez co nasza podłoga nie jest jednorodna, a jest po prostu zlepkiem niektórych desek. Na dodatek gdy wyłącznie wylejemy coś przypadkiem na taką podłogę musimy jak najprędzej taką plamę wytrzeć, dlatego że zdoła się zdarzyć, że tego typu panela się nam zniszczy. Zamiast niej możemy zastosować drewno. Nadzwyczaj prawidłowo prezentują się podłogi Barlinek, które są wykonane z najwyższej jakości drewna. Gdy zdecydujemy się na podłogi Barlinek będziemy mogli uniknąć sytuacji, gdy nasza podłoga nie jest spójna tak jak pozostało to opisane w wypadku paneli. Są one także o wiele bardziej trwałe od nich i poprzez co co raz częściej montowane w naszych domach. Jednakże komplikacją nadal jest wspomniana cena, która będzie z pewnością pierwszą przeszkodą na jaką napotkamy podczas chęci nabycia takiej podłogi. 

Dzisiaj wybierając pokrycie podłóg staramy się dobrać jak najbardziej praktyczne rozwiązanie, które nie będzie potrzebowało od nas co tygodniowego korzystania odkurzacza we wszelkich pomieszczeniach, jak i niezwykle łatwe do wyczyszczenia. Dawniej wykorzystywano wykładziny dywanowe, lecz mają one bardzo wiele wad. Przede wszelkim szybko się zużywają jak i bardzo prędko powstają na niej plamy. Wskutek tego furorę wykonywają teraz panele podłogowe, których ceny w znacznym stopniu poszybowały w dół, jak i uproszczono system ich montażu poprzez zastosowanie bez klejowego łączenia. Niemniej jednak one także posiadają swoje wady. Przede wszystkim nie są trwałe na wilgoć i wielokrotnie widać wszelkie „składania” naszych paneli, przez co nasza podłoga nie sprawia wrażenia jednolitej. W zamian tego możemy wykorzystać droższe, lecz o dużo lepiej wyglądające rozwiązanie takie jak podłogi Barlinek. Są to podłogi, które są zrealizowane z czystego drewna (a nie tak jak w wypadku paneli z tworzywa, które drewno przypomina) przez co nasz dom będzie bardziej naturalny i nie będziemy musieli się martwić, że nasza podłoga nie będzie jednolita. Podłogi Barlinek są przeprowadzane jak i kładzione przez najlepszych specjalistów, z tej przyczyny mimo takiej ceny jakość przemawia za wybraniem właśnie ich.

Pomimo tego, iż teraz niezmiernie popularne jest stosowanie paneli na podłogę nadal w cenie jest drewno i w żadnym razie nie będzie prawdopodobnie bardziej stylowego jak i użytecznego materiału do wykończenia domu jak właśnie ono. Niestety wykonanie podłogi z drewna jest dosyć kosztowne i nie wszelcy zdołają się pozwolić na przykładowo podłogi Barlinek, które są klasą samą w sobie. Jednakże decydując się na podłogi Barlinek dostajesz nie wyłącznie dobrą jakość, lecz także trwałość produktu. Na dodatek drewniane podłogi będą się przedstawiać o mnóstwo przyzwoiciej aniżeli oczywiście pospolite panele. Pomimo tego, wielokrotnie musimy iść na kompromis i kupić właśnie panele zamiast ślicznego drewna. Jak dopasować panele, żeby były one równie trwałe? Przede wszystkim przyjrzyjmy się co jest napisane w klasie ścieralności – im wyższa tym wyższa cena, jednakże własne panele będą nam służyły o dużo dłużej niż te, jakie są najtańsze. Wskutek tego oczywiście nie wiecznie pożądane byłoby jest się kusić na promocje i kupować najniższej jakości panele, jakie po krótkim czasie się nam zniszczą. Tego typu można stosować jedynie w pomieszczeniach, które nie są tak często używane, lecz jeżeli chcemy je do naszego salonu, czy także gabinetu to nie mamy gigantycznego wyboru, albowiem musimy wybrać wyższą klasę ścieralności. Niemniej jednak na skutek temu nie będziemy musieli przez długi czas wymieniać podłogi.

Panele to nadzwyczaj adekwatnym i tani sposób na podłogi, ale przed ich kupnem do konkretnego pokoju musimy się zastanowić nad paroma kwestiami. Przede wszelkim raczej nie nadają się one do takich miejsc jak kuchnia, czy również łazienka, bo są towarem nieodpornym na wilgoć i zniszczą się nam niezwykle prędko. Następnym elementem na jaki musimy oddać uwagę do klasa ścieralności. Jeśli będziemy panele wykorzystywać do sypialni, gdzie raczej niejednokrotnie nie chodzimy i nie zdzieramy wierzchniej warstwy możemy zamontować tam panele tańsze, o niższej klasie ścieralności. Jednakże w takich miejscach jak salon, czy także biuro i jadalnia musimy zastosować lepszej jakości panele, jakie w wielu przypadkach są ogromnie drogie. W tym momencie musimy się zastanowić czy nie lepiej będzie nam dopasować podłogi Barlinek, albowiem mogą one być zbliżone ceną, niezmiernie godziwej jakości, oraz bez wątpliwości drewno prezentuje się o mnóstwo, mnóstwo lepiej aniżeli sztuczne panele, które są zrealizowane z materiałów nie tak dobrej jakości i od razu wiemy, że mamy do czynienia z panelami. W takim razie podłogi Barlinek będą wyglądać o wiele lepiej w pomieszczeniach reprezentacyjnych w naszym domu, gdzie pożądamy, żeby dane pomieszczenia wyglądały jak najlepiej i jak najokazalej dla naszych gości.

Prawdopodobnie każdy z nas marzy o drewnianej podłodze, która prezentuje się o wiele lepiej niż właśnie panele, jakie teraz są tak wielokrotnie montowane w własnych domach. Co jednak przeszkadza nam przed wykonaniem takiej podłogi? Przede wszelkim to, że jej cena jest dość wysoka. Wystarczy zajrzeć na podłogi Barlinek, a przekonamy się, że koszt ich wykonania będzie bardzo spory i w wypadku dużych powierzchni właściwie nie będziemy mogli sobie na podłogi Barlinek zezwolić. Jednak nie musimy wszak w kompletnym domu przeprowadzać takie podłogi. Jeżeli faktycznie pożądamy posiadać podłogę drewnianą możemy ją na przykład przeprowadzić jedynie w salonie, czy również w sypialni, czy też pozostałym pomieszczeniu. Dzięki temu będziemy mieli chociaż namiastkę tego typu podłogi, a po jakimś czasie spróbować pokusić się o podłogi Barlinek również w pozostałych pomieszczeniach. Pamiętaj dodatkowo, że podczas gdy potrzebujesz kupić gdzie indziej panele, jakie są dobrej jakości to również będzie cię to kosztowało sporo. Dlatego przed podjęciem decyzji postaraj się uważnie rozpatrzyć co najprzyzwoiciej będzie ci się opłacać, albowiem może się okazać, że wydatki podłogi drewniane, jak i wykonanej z paneli będą niezwykle zbliżone i nie będziesz musiał wiele dopłacić, ażeby mieć w domu wszystkie podłogi drewniane.

Nie ma prawdopodobnie lepszego materiału do dekorowania niż drewno. Prezentuje się one zawsze prawidłowo i niezmiernie entuzjastycznie staramy się kupować ozdobniki, które z drewna są wykonane. Oczywiste jest dodatkowo to, że wszelkie meble są wykonane z drewna i naturalnie z tej przyczyny są takie piękne. Wiele z nas chciałoby także mieć podłogi drewniane, ale niestety tu zdołamy natknąć się na pewne kłopoty a jest to cena takiej podłogi, która po wielokroć może być zatrważająca. Dlatego po wielokroć zamiast tego decydujemy się po prostu na panele starając się nabyć je jak najtaniej. Na nieszczęście jest to błąd, ponieważ najtańsze panele to również najniższa klasa ścieralności i właśnie przez to będą one się nam niszczyły w dużym stopniu szybciej. Zdołamy nabyć bez wątpienia adekwatnej jakości panele, jednak ich cena będzie zbliżona do podłogi Barlinek. Z jakiej przyczyny więc wybieramy panele? Dużo z nas nie stara się zrealizować dokładnej kalkulacji przed zakupem, jakie zdołają ukończyć nasze marzenia, a nawet o tym nie wiemy. Podłogi Barlinek będą prezentowały się o wiele lepiej jak i będą one o wiele trwalsze. Co prawda panele również w należytej cenie prezentują się dobrze, jednakże zawsze widać, że na naszej podłodze nie znajduje się deska, a tworzywo, które wyłącznie ma przypominać prawdziwe drewno, czyli innym słowem podróbka.