Kiedy już zdecydowaliśmy się na budowanie domu i zaczęliśmy gromadzić wszystko to co będzie dla nas niezbędne, pojawia się nowy problem. Większość z nas nie ma gdzie trzymać tego co zakupiła i najczęściej jest tak, że materiały budowlane będą leżały na posesji, na działce przygotowanej pod budowę domu.

    To dosyć ryzykowne posuniecie, bo w nocy, kiedy jest ciemno i nikt nie pilnuje materiałów, niestety ktoś może się pokusić o to, żeby przywłaszczyć sobie nasze materiały budowlane. Wydawać by się mogło, że to nie takie proste, bo to spore gabarytowo rzeczy, ale niestety jest inaczej i zdeterminowany złodziej na pewno poradzi sobie z taką przeszkodą. Wiadomo, że ludzie nie będą zwracać aż tak wielkiej uwagi na to kto wywozi materiały budowlane, a my możemy dopiero nad ranem dowiedzieć się o całej sytuacji.

    Taka strata była by naprawdę bardzo smutna, zwłaszcza dlatego, że takie materiały są bardzo drogie i często ludzie zaciągają kredyty w bankach po to, aby móc w ogóle kupić takie materiały potrzebne do wybudowania domu swoich marzeń. Starajmy się więc na bieżąco kupować materiały budowlane, albo po prostu składujmy je w miejscu, gdzie ktoś może mieć na nie cały czas oko i gdzie złodziejowi będzie o wiele trudniej się dostać.