Funkcjonalne i wykonane z wysokiej jakości materiałów szafki gazowe to produkty zabezpieczone przed aktami wandalizmu i niekorzystnym działaniem wielu czynników zewnętrznych. Wyroby te są dostępne w wersji podtynkowej, wolnostojącej i naściennej, co umożliwia ich perfekcyjne dopasowanie do wymogów architektonicznych danego budynku.

Nowoczesne szafki gazowe to produkty, które są zabezpieczone przed ich uszkodzeniem, spowodowanym działaniem osób trzecich lub też negatywnych czynników atmosferycznych. Mogą być wykorzystywane do ukrycia i zabezpieczenia zaworów czy licznika gazowego. Montowane na posesjach publicznych i terenach prywatnych szafki gazowe wolnostojące to produkty stworzone przez znane i cenione marki, specjalizujące się w wytwarzaniu tego typu asortymentu. Stanowi to gwarancję wysokiej jakości tych produktów i bezpieczeństwa ich używania. Szafki gazowe wolnostojące są łatwe do montażu i demontażu. Produkty te mogą być wykonane z blachy pomalowanej na kolor czerwony, zielony, żółty lub też dowolnie wybrany z palety RAL. Praktyczne szafki gazowe wolnostojące to wyroby, które są również produkowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, poddanych wielokrotnym testom wytrzymałościowym, przeprowadzanym w niezależnych ośrodkach badawczych. Dzięki temu osoba decydująca się na tego typu wyroby ma pewność, że należycie spełnią one swoją swoje zadanie. Poddane obróbkom chemicznym i regularnej konserwacji, szafki gazowe wolnostojące, wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych, przetrwają w niezmienionym stanie przez wiele sezonów. Produkty te posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty, a także znak jakości CE, który jest potwierdzeniem, że wybrany model szafki gazowej spełnia restrykcyjne wymogi, obowiązujące we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Te wysokiej jakości maskownice do zaworów gazowych, bez trudu pomieszczą kilka gazomierzy, bez względu na ich rodzaj. Wyroby te wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów, co stanowi gwarancję ich jakości. Zabezpieczone przed uszkodzeniem szafki gazowe można wymieniać w razie wystąpienia takiej konieczności. Produkty te są dostępne w atrakcyjnych cenach.

Szafki gazowe w wersji naściennej – jakie zalety mają te produkty?

Nowoczesne szafki gazowe naścienne to produkty, które można montować wewnątrz i na zewnątrz danego budynku. Te nowoczesne skrzynki, przeznaczone do zabezpieczenia zaworów gazowych, mogą być także efektownym elementem ozdobnym elewacji budynku. Wykonane z aluminium, stali nierdzewnej, ocynkowanej lub też laminatu bądź wysokiej jakości tworzywa sztucznego, szafki gazowe naścienne są przystosowane do maskowania różnej ilości gazomierzy. Produkty te mogą być wyposażone w daszek płaski lub skośny, zabezpieczający je przed ryzykiem zalania czy też przedostania się do nich wilgoci, pochodzącej z opadów atmosferycznych. Szafki gazowe naścienne to produkty, które pomieszczą od jednego do nawet sześciu gazomierzy. Pozwala to na ich montaż w dużych obiektach komercyjnych, handlowych, usługowych, a także w kompleksach firmowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także produkty wykonane z tworzywa sztucznego. Maskownice gazowe w wersji wnękowej lub zawieszanej, mogą być wykonane z atestowanych tworzyw sztucznych z elementami ozdobnymi z lakieru młoteczkowego, laserowo wyciętych liter czy też dekoracji w stylu wrocławskim. Prawidłowo dobrana szafka gazowa z tworzywa jest produktem odpornym na działanie niektórych związków chemicznych, jak również wilgoci czy intensywnego promieniowania słonecznego. To produkt z łatwym otwieraniem i zamykaniem przy pomocy specjalnie dobranego kluczyka, co umożliwia szybkie dostanie się do jego wnętrza w razie wystąpienia takiej konieczności. Solidna szafka gazowa z tworzywa może znajdować się wewnątrz pomieszczeń. Produkt ten sprawdzi się, zarówno w montażu ściennym na piętrach, jak i w pomieszczeniach piwnicznych czy gospodarczych, przynależących do danego budynku.

Dlaczego warto montować szafki gazowe w wersji podtynkowej?

Szafki gazowe mogą znajdować się w punktach redukcyjno-pomiarowych. To produkty, które mogą być instalowane, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Otwarta obudowa, bez tylnej ścianki, umożliwia szybkie zamocowanie wybranego modelu szafki naściennej na murze lub ścianie danego budynku. To produkty przeznaczone do zakrycia instalacji punktu pomiarowego przyłącza gazu miejskiego z zastosowaniem tradycyjnych kształtek hydraulicznych. Szafki gazowe sprawdzą się szczególnie w domach jednorodzinnych, małych budynkach użyteczności publicznej, zakładach usługowych czy warsztatach. Produkty te posiadają deklaracje zgodności i atesty oraz certyfikaty, obowiązujące w całej Unii Europejskiej. Szafki gazowe są dostępne w zróżnicowanej kolorystyce, dzięki czemu można je idealnie dopasować do barwy elewacji, stolarki okiennej lub też farby, którą pokryta została ściana, przeznaczona do montażu wybranego modelu maskownicy gazowej. Solidnie wykonane szafki gazowe to także produkty w wersji podtynkowej. Wyroby te można instalować, zarówno w budynkach prywatnych, jak i użyteczności publicznej. Posiadają one drzwiczki zamykane na kluczyk i szerokie otwory wentylacyjne. Wybrany model wyrobu, którym jest szafka gazowa podtynkowa, może być wykonany na zamówienie szczególnie, gdy ma on pomieścić zawory gazowe o nietypowych kształtach i rozmiarach. Dobrze dobrana szafka gazowa podtynkowa powinna posiadać drzwiczki w całości zrobione ze starannie dobranych materiałów. Może być to stal zabezpieczona przed ryzykiem korodowania. Coraz popularniejsze są drzwiczki stalowe w wersji satynowej lub chromowanej.

Wysokiej jakości szafki gazowe to trwałe i solidne produkty, przeznaczone do oznaczenia i zabezpieczenia zaworów gazowych, znajdujących się nieopodal budynków mieszkalnych, zarówno jedno, jak i wielorodzinnych, a także obiektów handlowych, usługowych czy komercyjnych. Wyroby te są wykonane z bardzo cienkiej, ale wytrzymałej blachy, pomalowanej na intensywny, jaskrawy kolor.